Jak se starat o příslušenství

Pro naše zákazníky (a ostatní zvědavce) jsme připravili několik rad, jak se správně starat o své příslušenství.

 

1. Cestovní příbory a hůlky

1. Své příbory si myjte po každém použití.

2. U těch, které se nosí zvlášť a ne uvnitř bento boxu se často stává, že si je zapomene umýt. V tom případě si příbor či hůlky alespoň utřete vlhkým ubrouskem před tím, než je znovu použijete.

3. Při cestování letadlem si dejte pozor na kovové příbory, zejména vidličku a nůž. Na palubu letadla vás s tím nepustí. Musíte si je dát do registrovaného zavazadla (tedy zavazadla, které na check-in přepážce pokládáte na pás a neberete si ho s sebou na palubu).

cestovni-pribory

 

2. Formičky, tvarovátka a vykrajovátka

1. Většina je vyrobena z plastu, na kterém se může celkem dobře držet mastnota z jídla. Pro důkladné umytí stačí horká voda a dostatek jaru.

2. V případě větší mastnoty můžete nechat odstát v horké vodě s rozpuštěným prostředkem na nádobí.

formicky-a-tvarovatka

 

3. Furoshiki a látkové tašky

1. Furoshiki i látkové tašky nezapomeňte čas od času vyprat. Stačí ručně, anebo je můžete dát i do pračky. Doporučujeme nastavit teplotu na maximálně 30 °C.

2. Některé látkové tašky lze dát i do myčky na nádobí.

3. Máte cestovní příbor či hůlky, které se nosí zvlášť a ne uvnitř bento boxu? Pak je spolu se svým lunch boxem můžete zabalit dovnitř do látkové tašky či japonské balící látky furoshiki. 

latkove-tasky

 

4. Kalíšky a lahvičky na omáčku

1. Pokud máte v cestovním kalíšku omáčku, která se má jíst studená (např. majonézu), tak ho nezapomeňte z bento boxu vyndat ven, až si budete ohřívat jídlo v mikrovlnce.

2. To samé platí pro lahvičky na omáčku. Pokud jste si dovnitř bento boxu uložili například lahvičku se sójovou omáčkou, tak jí nezapomeňte vyndat ven, pokud chcete lunch box ohřát v mikrovlnce.

2-kalisky-na-omacku-monbento-temple-s-modra-seda

 

5. Myčka na nádobí

Pokud není v popisku produktu výslovně uvedeno, že se může dát do myčky nádobí, tak ho prosím myjte ručně :). Pokud produkt a jeho popisek nemůžete najít na našem webu, tak se obraťte s dotazem na náš Facebook či email.

dishwasher