O nás

Cílem Yapko.cz je dát vám možnost:

vize-2017

 

 

Porovnání barevně 2

  

 

Krátký úvod do bento boxů

Bento boxy slouží jako svačinové či obědové boxy (lunch boxy). Narozdíl od obyčejných krabiček na jídlo mají mnohem lepší vzhled, jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů a mají lépe uspořádané vnitřní prostory. Pocházejí z Japonska, kde slovo "bentóbako"  znamená jídlo v krabičce. Jsou velmi dobře uzpůsobeny pro asijskou kuchyni, ale díky svým kladům se skvěle hodí i pro tu evropskou (viz podkategorie produktů Moderní designové).

Pro více info sledujte náš Facebook anebo blog, kde pravidelně postujeme různé tipy a triky týkající se bento boxů. Dále zde také průběžně informujeme předem o festivalech, kterých se budeme účastnit (ať už formou stánku či workshopů).

 

 

Jak to vzniklo

Ať už stále studujete anebo pracujete na plný úvazek, jíst musíte tak jako tak :). Nás osobně už nebavilo mít každý den ke svačině housku se šunkou anebo bagetu z automatu. Ne že by nám to nechutnalo, ale jíst to každý den za prvé člověka omrzí a za druhé to není ani moc zdravé (nutričně vyvážené). No, a chodit do restaurací každý den se nám taky nechtělo, protože to není moc šetrné k peněžence. Štěstí nám přálo a nakonec jsme narazili na bento boxy, včetně jejich skvělé filosofie-kultury stravování.

 

Pic1

Nutričně vyvážené jídlo podle pravidla 8 dílů (4 díly příloha, 2 díly maso, 2 díly ovoce a zelenina)

 

Od té doby už uběhlo pár let a stále nás štvalo, že nikdo v České republice bento boxy nenabízí. A pokud ano, tak mají velmi obyčejný design anebo je nabídka omezená na 1-2 druhy. Proto jsme se rozhodli založit v ČR první specializovaný eshop na bento boxy v České republice. Chceme dělat smysluplný business a zároveň vám ukázat, že dobré jídlo si můžete vzít kdykoliv s sebou a sníst si ho kdekoliv (ať už ve škole, v práci či na lavičce v parku).

 

Hodnocení obchodu

Přečtěte si recenze našich spokojených zákazníků.