Akce

Toppings Bento box | Tamago

BTOPP/TAM

Minimalistický bento box s kreativním odkazem na japonskou rýži

  • 599 Kč 340 Kč –57 %
  • Skladem
259 Kč
Kategorie: Zábavné japonské
Kapacita: 801 - 900 ml
Mikrovlnná trouba: ANO
Možnost oddělení jídla: Oddělené přihrádky
Myčka na nádobí: ANO
 
Toppings Bento box | Tamago

Jednoduchý bento box s minimalistickým designem. Na jeho vrchním víku je znázorněno vajíčko (tamago = vajíčko). Bílá barva víka pak symbolizuje rýži. Obě tyto věci (rýže a vajíčko) tu nejsou jen tak náhodně, ale mají spolu význam. Japonci si totiž někdy rádi dochucují rýži jednoduchými ingrediencemi, jednou z nich je právě syrové vajíčko. Takovéto rýži se říká "Tamago Gohan". Na čerstvě uvařenou rýži se rozklepne syrové vejce a potom se vše hůlkami rozmíchá (výsledek se podobá krémovému italskému risottu). Zajímavost: na fotce to sice není vidět, ale žloutek a bílek vajíčka nejsou na vrchním víku jen potisknuty, ale mají mírné vyvýšení. Tento malý detail tak podtrhuje celkový design bento boxu i jeho kreativní symboliku.

Samotný bento box je jinak velmi jednoduchý, ale stále dostatečně praktický. Díky objemu 870 ml se do něj vejde dostatek jídla. Uvnitř obsahuje oddělenou přihrádku s vlastním těsnícím víkem. Do ní si můžete dát těkutější část pokrmu (cokoliv s omáčkou). Do druhé půlky zase vměstnáte přílohu (rýže, zelenina).

 

Detaily produktu

Balení zahrnuje i gumu na utěsnění

Rozměry: 161 x 115 x 62 mm

Kapacita: 870 ml

Materiál: Zdravotně nezávadný plast (PET.A)

Box lze vložit do mikrovlnné trouby a lze ho mýt i v myčce na nádobí (v obou případech odeberte vnější víko a obě vnitřní těsnící víčka).

Vyrobeno v Japonsku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: